O Wood Kartel

Strona główna / O Wood Kartel

Firma Wood Kartel powstała z pasji i chęci tworzenia w drewnie, a założycielką jestem ja – Zosia. W mojej pracowni stolarskiej realizuję zarówno gotowe projekty podsunięte przez klienta, jak i tworzę autorskie koncepcje mebli oraz kolekcji. Mój warsztat to głównie meble z litego drewna jak jesion, dąb czy sosna, a w projekty często wplatam elementy stalowe i ceramiczne.

Pasja do projektowania mebli i zapał do stolarstwa, czyli jak to się zaczęło?


Po studiach na Wzornictwie Przemysłowym na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pracowałam głównie jako graficzka, ale dodatkowo zajmowałam się tworzeniem dekoracji i gadżetów do restauracji i koktajlbarów, m.in. Kity Koguta w Warszawie, Brofaktury w Siedlcach i Puzzli we Wrocławiu. Im więcej tworzyłam manualnie i zapoznawałam się z pracą w drewnie, tym bardziej przekonywałam się, że to jest ścieżka którą bym chciała dalej podążać.

Widząc moje zaangażowanie w prace hand-made jeden z moich kolegów – barman i założyciel jednego z warszawskich barów z którym współpracowałam jako projektantka wnętrz, zapytał czy bym nie wymyśliła i wykonała dla niego biurka. Wbrew ograniczeniom jakie wtedy miałam – brak zaplecza warsztatowego i znajomości narzędzi i materiałów, biurko powstawało w moim mieszkaniu. Mebel zajął mi co prawda milion godzin, ale funkcjonalnością cieszy się do dziś i jest drewniany 🙂 Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że był to projekt, który pokierował mnie w stronę profesjonalnego stolarstwa.

Aby dokształcić się w fachu w 2017 roku ukończyłam zawodowy kurs stolarski w Technikum Leśnym w Garbatce-Letnisko. Był to bardzo cenny czas, spędzony na nauce o drewnie i czerpaniu wiedzy od doświadczonych stolarzy i rzemieślników. Po kilku latach współpracy z innymi stolarzami i stolarniami rozpoczęłam własną działalność i nie ukrywam – jest wspaniale!

Jakie meble wykonuję w mojej pracowni stolarskiej we Wrocławiu?

Dziś w mojej stolarni wykonuję meble z litego drewna według własnego projektu, jak i świadczę usługi stolarskie na terenie Wrocławia. W moim portfolio znajdują się między innymi:

Proces tworzenia mebli z litego drewna


Łącząc doświadczenie projektowe z rzemiosłem
 bardzo chętnie tworzę indywidualne koncepcje pod klienta. Projektuję zarówno wolnostojące, pojedyncze meble jak i tworzę projekty całych wnętrz. Gdy klient przychodzi do mnie z zamysłem, ja przenoszę jego wizję na papier, wykonuję niezbędne pomiary i po określeniu wytycznych konstruuję mebel lub całą przestrzeń.

Dzięki znajomości programów komputerowych takich jak Sketchup i Photoshop, potrafię przedstawić klientowi jak zamówiony mebel będzie wyglądał. Dobór materiału, gatunku drewna oraz techniki to kolejny etap. 

Unikalne podejście i łączenie technik – tak powstają meble Wood Kartel


Często w swoich pracach łączę różne techniki stąd współpracuję z innymi rzemieślnikami jak spawacze, twórcy ceramiki, czy inni stolarze. Łączymy nasze pomysły i wiedzę, by w efekcie powstały Państwa wymarzone meble.

Wiedzą i pasją lubię dzielić się z innymi, dlatego prowadzę zajęcia ze stolarstwa dla pasjonatów.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem moich autorskich projektów, zapraszam do obejrzenia zakładki sklep. Jeśli natomiast macie Państwo pytania, bądź chcecie zrealizować pomysł na konkretny projekt – zapraszam do kontaktu